Pásztor Jácint Autósiskola

Írásos tájékoztató, Vállalkozási feltételek

járművezető képzésre jelentkezők részére

A Pásztor Jácint Autósiskola az alábbi tájékoztatást nyújtja Önnek képzési tevékenységéről. Képzőszervünk a Pásztor Jácint Autósiskola néven ismert, az iskolavezető neve: Pásztor Tibor Zoltán, 5720 Sarkad, Gyepes utca 6. telephelyen érhető el. (Engedélyszám: KGHF/791-4/2023-ÉKM)

Ügyfélfogadás helye: 5720 Sarkad, Gyepes utca 6.
Ügyfélfogadás ideje: Hétfő, kedd, szerda, csütörtök 16:30 – 18:30-ig
Ügyfélfogadás telefonon: bármikor a következő számokon: +36 70 338 01 63
E-mail: pasztor.jacint@gmail.com
Telephely: 5720 Sarkad, Gyepes utca 6.
Választható járműtípus: VW T-ROC
Szakoktató: Pásztor Jácint (17337)
A cég formája: egyéni vállalkozás
Adószám: 59058232-1-24
Nyilvántartási szám: 57191579
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2023/000011
Engedélyszám: KGHF/791-4/2023-ÉKM
Iskolavezető elérhetősége: Pásztor Tibor Zoltán, +36 70 452 48 33, pasztorautosiskola@gmail.com
Képzési felügyeletet ellátja: TECHNOLÓGIAI ÉS IPARI MINISZTÉRIUM KÖZÚTI GÉPJÁRMŰ KÖZLEKEDÉS HATÓSÁGI FŐOSZTÁLY
Címe: 1138 Budapest, Váci út. 188. D épület, földszint
Telefon: +36 1 4771551
Pf.: 1440 Budapest Pf.: 1

Békés Vármegyei Kormányhivatal Békéscsabai Járási Hivatal Műszaki, Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztálya Fogyasztóvédelmi Osztálya
5600 Békéscsaba, József Attila utca 2-4.
Tel.: +36 66 546 150
E-mail: fogyved@bekes.gov.hu

A képzést engedélyező hatóság:
Technológiai és Ipari Minisztérium (ITM)
Közúti Gépjármű Közlekedési Hatósági Főosztály
1038 Budapest, Váci út 188. D épület. földszint
Tel.: +36 1 477 1551
E-mail: kghf@itm.gov.hu


A képzési tevékenységünk kiterjed a „B” járműkategória képzésére.

Elméleti képzésre szerződött képzőszerv: Pásztor Tibor Autós Magániskola, 5720 Sarkad, Ady Endre utca 16., elérhetőség: Pásztor Tibor Zoltán, +36 70 452 48 33, pasztorautosiskola@gmail.com

A hatályos jogszabályok szerint:

A járművezetőket tanfolyamon kell képezni. A tanulók számára a tantervi óraszámok szerinti tanórákon való részvétel, valamint az előírt feladatok igazolt teljesítése kötelező.
A járművezetői tanfolyamra való felvétel előtt a képzőszervnek a tanulóval teljes képzési szolgáltatásra irányuló írásbeli szerződést kell kötni.
A fiatalkorúval kötött írásbeli szerződést a törvényes képviselőnek is alá kell írnia.


A képzés helye:
Elméleti oktatás: Sarkadi Általános Iskola
5720 Sarkad, Kossuth utca 17.
Gyakorlati oktatás: Békéscsaba – Sarkad, és Békéscsaba belterülete
Járműkezelési oktatás: Békéscsaba, 2595/5 hrsz., 4-es Honvéd utcai sporttelep

Gyakorlati oktatásban a váltás helye a tanulóval való megegyezés szerint történik.

Elméleti képzést a Pásztor Tibor Autós Magániskolával kötött együttműködés alapján a Pásztor Tibor Autós Magániskolában van lehetőség elvégezni.

A tanfolyamra való felvétel feltételei és módja

Tanfolyamra az vehető fel, aki a megszerezni kívánt járművezetésre jogosító okmány kiadásához szükséges, a közúti közlekedés rendőrhatósági igazgatásról szóló 326/2011-eskormányrendeletben meghatározott életkort betöltötte, vagy annál legfeljebb fél évvel fiatalabb, továbbá megfelel az elméleti vizsgára bocsátás feltételei közül a 10.§ (1) bekezdés b) – c) pontjaiban, valamint a (2) bekezdésben foglaltaknak 24/2005 GKM rendelet.

A rendelet alapján a képzési tevékenységünkre vonatkoztatva a képzésben résztvevők életkora „B” kategória esetén 17 év.

A képzésben való részvétel, valamint a vizsgára bocsátás feltétele a közbiztonsági és a közlekedésbiztonsági alkalmasság megléte. Amennyiben a képzés során következik be valamely alkalmassági feltétel hiánya, úgy saját érdekében azonnal jelezze az iskolavezetőnek.

Járművezésre jogosító okmányt nem kaphat az, aki járművezetésre közlekedésbiztonsági szempontból alkalmatlan. A vonatkozó rendelet alkalmazásában közlekedésbiztonsági szempontból járművezetésre alkalmatlannak kell tekinteni azt a személyt:

Orvosi alkalmasság:

Hasznosítható tanács:

A tanfolyamra jelentkezéskor le kell adni:

A tanfolyam tantárgyai és kötelező minimum óraszáma„B” (24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet):

Közlekedési ismeretek: 20 óra
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek: 4 óra
Járművezetés elmélete: 8 óra
Összesen: 32 óra

Az a tanuló, aki a kötelező órák valamelyikén nem tud részt venni, annak pótlását az oktatóval történő megbeszélés alapján, a megegyezés szerinti időben és helyen díjtalanul pótolhatja.

Járművezetés gyakorlata: 30 óra (580 km/29 óra)

A tanfolyam aktuális díjairól telefonon érdeklődjön.

Elméleti óra: alkalmanként 4 x 45 perc
Gyakorlati óra: alkalmanként 2 óra (2 x 50 perc)

Amennyiben a jogszabály által előírt órakeretben nem tudna sikeresen felkészülni a vizsgára, lehetőség van pótórát venni, amely a mindenkori óradíjjal megegyező.

A tanulók a képzésért fizetendő díjat közvetlenül, vagy készpénz-átutalási megbízással a megbízó számlájára fizethetik be.

Elméleti vizsgára csak az bocsátható (24/2005. (IV. 21.) GKM rendelete 10.§):

A vezetési gyakorlat alapoktatási részét valamennyi elméleti tárgyból tett sikeres vizsga után szabad megkezdeni. A vezetési gyakorlat oktatása a Közlekedési Hatóság által előírt szakmai tanterv alapján történik.

A vezetési gyakorlat tantárgyat szakoktatói felügyelet mellett lehet gyakorolni. A gyakorlásra a közlekedési hatóság által hitelesített, a tanuló nevére a képző szerv által a „Bizonylati Albumban” meghatározott módon kiállított vezetési karton jogosít. A vezetési gyakorlat tantárgy oktatása akkor minősül a közúti közlekedés szabályairól szóló rendelet szerinti oktatásnak, ha a vezetési kartont a szakoktató a „Bizonylati Album”-ban előírt szabályok szerint kitöltötte és a tanuló az egyes gyakorlati órák megkezdésekor és befejezésekor – a gyakorlati foglalkozás kezdete és befejezése pontos idejének feljegyzése mellett – saját kezűleg aláírta.

A vezetési gyakorlat oktatása során – a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően – a tanuló, a szakoktató, a tolmács, a szakfelügyelő és az ellenőrzésre jogosult személyek, a képzés ellenőrzésének akadályozása nélkül az iskolavezető, a megfigyelő szakoktató, a szakoktató jelölt, valamint az iskolavezető engedélyével a tanuló hozzájárulásával megjelölt más személy tartózkodhat.

Forgalmi vizsgára csak az bocsátható (24/2005. (IV. 21.) GKM rendelete 11.§):

A gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei,

Aki a vizsgán valamely vizsgatárgyból nem felelt meg, az legkorábban 3 munkanap eltelte után tehet újabb vizsgát.

Vizsgáit az első sikeres közlekedési alapismeretek vizsga időpontjától számított két éven belül teheti le. A közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes.

Amennyiben a vizsgázó nem tette le sikeresen az egyes kategóriákhoz tartozó összes vizsgát az előírt határidőn belül, az adott kategóriához tartozó valamennyi sikeres vizsga érvényét veszíti.

A vizsgázó valamennyi vizsgára köteles magával vinni: személyi igazolvány és jogosítvány (ha van!). Személyigazolvány útlevéllel helyettesíthető. Diákigazolvány 14 éves korig elfogadott.

A vizsgát a vizsgabiztos köteles felfüggeszteni ha a vizsgázó:

A felügyelőség vezetője az érintett vizsgáztatót az (1) bekezdésben meghatározott esetekben a vizsgától hat hónapi időtartamra eltilthatja.

A vizsgabiztos a vizsgát felfüggesztheti, a felügyelet pedig a vizsgától legfeljebb három hónapi időtartamra eltilthatja azt a vizsgázót, aki a vizsga rendjét megzavarta.

Vizsgadíjak (84/2009 XII. 30. KHEM rendelet alapján):
„B” kategória
Elméleti vizsgadíj: 4.600 Ft
Forgalmi vizsgadíj: 11.000 Ft
Összesen: 15.600 Ft

A mindenkor aktuális vizsgadíjat, amelyet kategóriánként változnak a közúti járművezetők vizsga és egyes közúti közlekedési szakképesítésekkel összefüggő vizsgák díjáról szóló 84/2009. (12.30.) KHEM. rendelet állapítja meg. A tanuló a tanfolyamra való felvételkor köteles az elméleti vizsgadíjat a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Délalföldi Járművezető Vizsgáztatási és UtánképzésiFősztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztályának az iskolavezető közreműködésével kell befizetni. A gyakorlati vizsgadíjat a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Délalföldi Járművezető Vizsgáztatási és UtánképzésiFősztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztályának az iskolavezető közreműködésével kell befizetni. A számlákat a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Délalföldi Járművezető Vizsgáztatási és UtánképzésiFősztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály állítja ki. A vizsgadíj- és illeték módosítását - mivel ezek államilag szabályozottak – hatályba lépéskor érvényesítik.

A vizsgadíj befizetését célszerű készpénz átutalási megbízással teljesíteni (csekken), amelyről saját érdekében készítsen fénymásolatot, vagy kérjen a befizetésről igazolást (a befizetéskor!).

Tájékoztatjuk, hogy a vezetői engedély átvételének feltétele a vizsgaigazolás. (Bármely illetékes okmányirodában kérelmezhető, amelynek feltétele a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Délalföldi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Fősztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály által kiadott vizsgaigazolás. Vizsgaigazolást az a tanuló kaphat, aki az összes vizsgáját sikeresen befejezte és a közúti járművezetők elsősegély-nyújtási ismeretekből tett vizsgáról szóló „igazolást” bemutatta.). A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését a Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolással kell igazolni, ennek vizsgadíja: 8.200 Ft. E végzettséget lehet igazolni bármilyen 1984. január 1. után szerzett járművezetői igazolvánnyal, járművezetői engedéllyel, mentességet igazoló oklevéllel, bizonyítvánnyal.

Ez alól a rendeletben előírt végzettség alapján az okmányiroda mentesítheti, ha a feltételeknek megfelel, és az eredetiséget igazoló okiratot bemutatja. A mentesítési kérelmek elbírálásakor a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározónak tekinteni. Amennyiben a mentesítés érdekében az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolás alátámasztására külföldön, illetve nem magyar nyelven kiállított iratot nyújtanak be, azt hiteles magyar fordítással és a Magyar Vöröskereszt által kiállított megfelelőségi nyilatkozattal is el kell látni.

Ha Ön nem jogosult mentesség igénybevételére, kérésére megszervezzük a tanfolyamot, valamint a tanfolyamot követő vizsgát is. (Külön térítés ellenében, melyről érdeklődjön az iskolavezetőtől.)

Külföldieknél feltétel: Érvényes tartózkodási engedély (legalább 6 hónap), vagy állandó bejelentett magyarországi lakcím. További feltétel az alapfokú iskolai végzettség eredetiben való bemutatása.

Kérelem benyújtásához szükséges, a vizsgaigazoláson kívül:

A vezetői engedély kiadásának feltételéül a jogszabályban meghatározott vizsgáztatási előírásoknak az a vizsgázó tett eleget, aki az egyes kategóriákhoz, kombinált kategóriákhoz a 8. mellékletben előírt vizsgatárgyakból megfelelt vagy azok teljesítése alól e rendelet alapján felmentést kapott.

A sikeres vizsga tényét három munkanapon belül elektronikus úton továbbít az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére.

Tájékoztatjuk, hogy a vezetői engedély átvételének feltétele: sikeres forgalmi vizsga letétele után, 3 munkanap elteltével, a Kormányablakban orvosi alkalmasságival, a Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolással, személyi igazolvánnyal, lakcímkártyával igényelhető a jogosítvány kiállítása.

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

6. Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának feltételei

A tanuló jogai és kötelességei:

A tanulónak joga van a szerződésben meghatározott feltételek mellet, a szolgáltatást igénybe venni, s a szolgáltatásért a szerződésben meghatározott díjat köteles megfizetni, az abban meghatározott kedvezményeket igénybe venni.

Az iskolánknál a képzés a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendeletnek megfelelően, illetve Közlekedési Hatóság által kiadott Tanterv és útmutató alapján történik. A gyakorlati oktatás az oktatóval előre megbeszélt időpontban történik. Az óráról 20 percet lehet késni, ennyit lehet várni a tanulóra, oktatóra egyaránt. Az oktató által történő késést soron kívül pótolni kell. A tanuló a vezetési kartonon minden megkezdett órát aláír, majd az óra végén a befejezést is aláírja. Mindenféle egyéni igényt, kérést, problémát a gyakorlati oktatónál, illetve az iskolavezetőnél jelezni kell. Nem kielégítő intézkedés esetén szakfelügyeleti szervhez kell fordulni.

A tanulónak joga van a Közlekedési Hatóság által kiadott képzési tematika szerinti megfelelő színvonalú oktatásban részesülni, a képzés sikeressége érdekében kötelessége a tőle elvárható együttműködést tanúsítani a képzés során.

A tanulónak joga van képzés előtt megismerni a Felnőttképzési Szerződést valamint mellékleteit: Tájékoztatót, Vállalási feltételeket és a Képzési díjtáblázatot.

A tanulónak joga van egyeztetni a gyakorlati képzés idejét és helyét.

A tanulónak joga van képzését szüneteltetni, továbbá szerződést bontani és 3 munkanapon belül kiállított Képzési Igazolással képzőszervet váltani. A tanuló köteles az addigi tartozásait rendezni. A Képzési Igazolás kiadásáért az Autósiskola a Felnőttképzési szerződésben meghatározott díjat számítja fel.

A tanulónak joga van kötelező képzési órák után vizsgára jelentését kérni, képzést segítő pótórára igényt tartani.

A tanulónak joga van titoktartást kérni az Autósiskolától a személyiségét érintő kérdésekben.

A tanulónak joga van panaszt tenni az Iskolavezetőnél vagy a Képzésfelügyelőnél.

Az a – szakorvosi igazolással rendelkező – hallássérült személy, aki a magyar jelnyelvet használja, kérésére magyar jelnyelven, a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Névjegyzékében nyilvántartott jelnyelvi tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet.

A közúti járművezetők elméleti vizsgája kizárólag számítógépes elméleti vizsga (a továbbiakban: SZEV) formájában bonyolítható le.A rendelkezésre álló különböző nyelvűSZEV-vizsgaanyagok közül a vizsgázó állampolgárságára tekintet nélkül választhat.

Tolmács közreműködésével történő vizsgára a tolmácsot a közlekedési hatóság az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Irodától rendeli ki. Ha az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda a tolmácsolást nem tudja biztosítani, akkor annak ellátására a kiválasztott nyelvben jártas más alkalmas személyt kell kirendelni. A tolmács közreműködésével történő elméleti vizsgaigényt a kért vizsgaidőpontot megelőzően legalább 15 nappal korábban kell benyújtani a közlekedési hatósághoz.

Amennyiben az oktatási – tanulási folyamatban olyan nehézségei merülnek fel, amely a képzés eredményességét, valamint a szerződés teljesülését befolyásolják, az együttműködési kötelezettség keretében joga és kötelessége a képzőszerv felé jelezni.

A tanulónak joga van a tanulmányait más képzőszervnél folytatni, ha az addigi igénybe vett szolgáltatások ellenértékét megfizette. A képzőszerv gondoskodik a megfelelő igazolások kiállításáról, valamint a tanuló áthelyezés 3 munkanapon belül tanulóhoz történő teljesítéséről.

A tanuló kötelessége jelezni a képzőszerv felé, ha a képzés időtartam alatt olyan változás áll be, amelyek a képzés, valamint a vizsgáztatás előfeltételeinek meglétét kizárják (pl.: orvosi, közbiztonsági, közlekedésbiztonsági alkalmatlanság).

A tanulók számára a tantervi óraszámok szerinti tanórákon való részvétel, valamint az előírt feladatok igazolt teljesítése kötelező.

Elvárt a tanulótól a gépjárművezető képzés során elsajátított igényes szakmai színvonalnak és közlekedési kultúrának az általában elvárható gondossággal és kellő figyelemmel való gyakorlása a vezetői engedély birtokában is.

A további jogok és kötelességek kérdésében a Ptk. ide vonatkozó szakaszai az irányadóak.

Képzőszerv jogai:

Képzőszerv kötelességei:

A képzőszerv köteles a képzés helyéről, idejéről, módjáról, a vizsgáztatás menetéről korrekt módon tájékoztatni a tanulót.

A képzőszerv köteles haladéktalanul tájékoztatni a tanulót, ha a képzés időtartama alatt a tanuló képzését is érintő jogszabályváltozás, illetve egyéb lényeges változás áll be.

A képzőszerv köteles a járművezető és gépjárművezető-képzés során munkáját a hatályos jogszabályok szerint végezni, a szerződő fél kéréseinek figyelembe vételével.

A képzőszerv jogosult az általa teljesített szolgáltatásáérta szerződésben meghatározott ellenértékre.

A további jogok és kötelességek kérdésében a Ptk. ide vonatkozó szakaszai az irányadóak.

Egyéb tudnivalók:

Amennyiben Ön díjkedvezményt vesz igénybe, de a teljes képzést nem a Pásztor Autósiskolánál folytatja, annak befizetéséig, akkor a teljes díj válik esedékessé, illetve a kedvezményben foglalt ingyenes tankönyv használat (1.500 Ft), tesztlap használat (2.500 Ft)-ot köteles megfizetni a tanulóáthelyezésig.

Ha Önnek bármely okból tandíj túlfizetése van, úgy azt 8 napon belül (5%-os kezelési- és postaköltség levonása után) postautalványon visszafizetjük.

Az esetleges gyakorlati díjtételváltozás a bevezetés napjától érvényes.

Az elméleti képzéshely tankönyvet díjmentesen (betéti díj ellenében) biztosítunk.

Jelen tájékoztatásban nem szabályozott kérdésekről – a hatályos jogszabályok figyelembevételével – szóbeli tájékoztatót adok. Jogvita esetén, polgári peres úton, a Gyulai Járás Bírósághoz fordulhat. Cím: 5700 Gyula, Béke sugárút 38.




Pásztor Tibor
 Iskolavezető

Pásztor Jácint e.v.
      Tulajdonos